S1038180Dnia 03 października grupa „Miśków” wybrała się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu.

Dzieci poznały całą bibliotekę- dział dla dorosłych i dla dzieci oraz czytelnię. Dowiedziały się także, jakie funkcje pełni biblioteka. Czas tam spędzony umiliła dzieciom pani bibliotekarka, która czytała dla nich utwory poetyckie o tematyce jesiennej ilustrując je sylwetami. Przedszkolaki miały możliwość pooglądać książeczki, uczyły się także jak prawidłowo z nich korzystać- nie wyrywać kartek i nie rysować po nich. Na koniec „Miśki” wypożyczyły książki, by Pani Jola mogła im je przeczytać w przedszkolu.

Dzieci wróciły zadowolone i wyposażone w nową wiedzę na temat książek i funkcjonowania biblioteki, obiecały także że chętnie będą same zaglądać po książeczki